jedalny listok

Počítadlo prístupov

212906

JSN imageshow Module

Obec Liptovská Osada sa nachádza v Revúckej doline južne od Ružomberka vo výške 609 m. n. m. Obec leží 15 km južne od Ružomberka na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, na sútoku riek Revúca, Lúžňanka a Korytnica. Prvá písomná zmienka o Liptovskej Osade možno nájsť v listine kráľa Karol Róberta z 14.novembra 1340, kde sa uvádza zmienka o eremitóriu - pustovni, nachádzajúce sa pri sútoku riek Lúžňanka a Revúca, vedľa krajinskej cesty vedúcej do Zvolena. Obec bola významným dopravným uzlom, v 18.storočí tu bola zriadená poštová stanica južnej trasy a po roku 1813 k nej pribudla aj dostavníková doprava. Toto významné obdobie pripomína aj erb obce.

Čítať ďalej...

Súčasťou Liptovskej Osady je aj Korytnica. Korytnica sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry 850 m nad morom a je výborným turistickým miestom na relax a oddych.

Čítať ďalej...

Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podľa zaniknutej obce. Roku 1975 celú obec zaplavili vody vodnej nádrže.

Čítať ďalej...

Donovaly je horská obec, vzdialená 12km od Liptovskej Osady, v sedle medzi pohoriami Veľkej Fatry, Starohorských vrchov a Nízkych Tatier.

Čítať ďalej...

Thermal park Bešeňová sa nachádza v krásnom prostredí Liptova, v kúpeľnej dedinke Bešeňová pri Ružomberku.

Čítať ďalej...

SKI PARK Ružomberok sa nachádza v krásnom prostredí Velkej Fatry v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. 

Čítať ďalej...

Vlkolínec sa nachádza vo vnútorných Západných Karpatoch, v pohorí Veľká Fatra, vo výške 718 m.n.m., pod vrchom Sidorovo.

Čítať ďalej...

Kúpele Lúčky ležia v horskej, na juh otvorenej doline, pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m.

Čítať ďalej...

  KONTAKTUJTE NÁS

AGROTOUR, d.s.o 
Korytnická 568 
034 73 Liptovská Osada 

mobil : 0905 43 69 12 
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Konateľ:
PhDr. Jaroslav Ulík 
0905 43 69 12

  REZERVÁCIA UBYTOVANIA
JSN Dome template designed by JoomlaShine.com