jedalny listok

Počítadlo prístupov

214405

JSN imageshow Module

Prečo cvičiť a veľa sa pohybovať

Bolesti chrbta, šije, ramien, bedrových kĺbov, kolien, teda rôznych častí pohybového aparátu  patria k najčastejším zdravotným problémom väčšiny z nás.
Podpisuje sa pod nich najmä, sedavé zamestnanie, málo pohybu, jednostranné zaťaženie.
Permanentné preťažovanie stále tých istých svalov alebo dokonca len ich častí (dochádza k ich presileniu) a nepoužívanie ostatných svalov (dochádza k ich zoslabnutiu a ochabnutiu), vedie k  tzv. svalovej dysbalancii.

Svalová dysbalancia je príčinou takmer všetkých poškodení, opotrebovaní, zníženej funkčnosti  a následných bolestí  chrbtice, kĺbov, svalov a šliach.Jej odstránením (zmiernením rozdielu svalovej sily, rozsahu a pružnosti medzi jednotlivými svalmi), dôjde k výraznému zmierneniu až odstráneniu bolesti a k obnoveniu stratenej funkčnosti poškodenej časti pohybového aparátu.

Problémy s chrbticou a kĺbmi  výrazne zhoršuje tiež  nadváha.

Medzi najuniverzálnejšie a najúčinnejšie prostriedky na udržanie si zdravej a neboľavej chrbtice, kĺbov a celého pohybového aparátu, patrí pravidelné a systematické cvičenie.

Pravidelným cvičením si okrem ochrany pohybového aparátu zlepšíte výkonnosť srdca, srdcovo-cievneho a lymfatického systému,  posilníte kosti, znížite riziko vzniku osteoporózy, zvýšite psychickú  a fyzickú kondíciu. 

Odbúrate nadbytočné tukové tkanivá a znížite hladinu tzv. zlého cholesterolu (LDL cholesterol).

Fitness sú športové aktivity a celkový životný štýl, ktorý má za cieľ všeobecnú telesnú kondíciu, zdatnosť , zlepšenie držania tela, zlepšenie konceptu postavy a pod. pri súčasnom pôsobení na upevňovanie zdravia a rozvoji sily. Na fitness cvičenia sa používajú okrem tradičných činiek aj rôzne špeciálne stroje, trenažéry a pod., ktoré sú bežne k dispozícii vo fitness centrách. Okrem cvičenia záujemcovia obyčajne dodržiavajú aj určitý diétny režim, prípadne používajú rôzne doplnky výživy.

Aj v našom ubytovacom zariadení máte možnosť zacvičiť si bez prítomnosti trénera. Nachádza sa tu bežné náradie na precvičenie celého tela.

  KONTAKTUJTE NÁS

AGROTOUR, d.s.o 
Korytnická 568 
034 73 Liptovská Osada 

mobil : 0905 43 69 12 
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Konateľ:
PhDr. Jaroslav Ulík 
0905 43 69 12

  REZERVÁCIA UBYTOVANIA
JSN Dome template designed by JoomlaShine.com