jedalny listok

Počítadlo prístupov

214396

JSN imageshow Module

Donovaly je horská obec, vzdialená 12km od Liptovskej Osady, v sedle medzi pohoriami Veľkej Fatry, Starohorských vrchov a Nízkych Tatier.

Obec sa nachádza v rekreačnom priestore s funkciou turistiky a zimných športov v horskej krajine. Obec sa nachádza v nadmorskej výške 960 m n. m.V zime sú Donovaly plné návštevníkov. Samozrejmosťou pre PARK SNOW Donovaly sú moderné prepravné zariadenia zaručujúce rýchlosť a pohodlnosť. Lyžiarske terény sú v nadmorskej výške 900 – 1360 m, majú východnú a juhovýchodnú orientáciu a sú vhodné pre začiatočníkov i pre pokročilých lyžiarov. Nachádzajú sa v lokalitách Nová hoľa a Záhradište.

V obci Donovaly vznikol projekt, ktorý ako jediný na Slovensku vsadil na tradičné slovenské ľudové rozprávky, ktoré zaznamenal náš najväčší zberateľ rozprávok Pavol Dobšinský. Rozprávkový svet Habakuky obsahuje 15 objektov – domčekov, amfiteáter s kapacitou 150 ľudí, hodovňu, herňu pre deti... a množstvo prekvapení! Celý areál je jedinečným počinom výtvarníka Pala Hadača, ktorý s použitím najmä prírodných materiálov vytvoril ilúziu rozprávkových chalúpok.

  KONTAKTUJTE NÁS

AGROTOUR, d.s.o 
Korytnická 568 
034 73 Liptovská Osada 

mobil : 0905 43 69 12 
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Konateľ:
PhDr. Jaroslav Ulík 
0905 43 69 12

  REZERVÁCIA UBYTOVANIA
JSN Dome template designed by JoomlaShine.com